Støtt havnearbeidernes kamp for tariffavtale med økt bruk av sympatistreik – mobilisering til aksjoner i Tromsø 22. februar – 4. mars 2016.
Vi ber fagforeningene om å melde tilbake til post@loitrondheim.no vedtak som gjøres om å sende representanter til Tromsø i hele eller deler av perioden fra 22. februar til 4. mars 2016.
Saken var oppe på LO i Trondheims Trondheimskonferanse «Felles kamp for arbeid og faglige rettigheter» helga 29.–31. januar 2016, som samlet 580 tillitsvalgte fra hele landet. Havnearbeiderne i Tromsø har nå sympati-streiket i 27 måneder. Det er bestemt å aksjonere mot streikebryterne og Nor Lines i tida 22. februar til 4. mars 2016.
Det blir to aksjoner hver dag. På dagtid kl. 14.30 – kl. 18.30 og kveld/natt kl. 23.30 – kl. 01.30.
Årsmøtet i LO i Trondheim 2015 vedtok følgende: Støtt havnearbeiderne i kamp for tariffavtale med økt bruk av sympatistreik. Havnearbeidernes kamp foregår nå i seks havner. Arbeidskjøpernes offensiv må stoppes! Havnearbeidernes kamp handler om fagbevegelsens fundament, og stiller store krav til en samlet fagbevegelse. Havnearbeidernes kamper må vinnes, og alle deler av fagbevegelsen må støtte og delta aktivt i solidaritet med kjempende arbeidsfolk. LO i Trondheim krever at LO i samarbeid med LOs forbund tar ut flere grupper i sympatistreik med havnearbeiderne.
Begrunnelse: Siden 1. november 2013 har havnearbeiderne i Norge vært i kamp for tariffavtale ved havna i Risavika, i henhold til ILO konvensjon nr. 137 om fortrinnsrett til laste- og lossearbeid. Det samme har sympatiaksjoner i Mosjøen og Tromsø.
De sympatistreikende havnearbeiderne og aksjonister i Tromsø har blitt taua inn av politiet og ilagt bøter når det er aksjonert mot bruken av streikebrytere.
Også Drammensbedriften Holship nekter å undertegne tariffavtale, og siden april 2014 har Transportarbeiderforbundet boikottet bedriften. I Mosjøen ble havnearbeiderne ulovlig utestengt fra arbeidsplassene sine i mai 2014, og erstattet av andre.
Alle disse kampene fortsetter med full styrke. NHO og støttespillerne deres ønsker å kvitte seg med organiserte havnearbeidere og deres tariffavtale i hele Norge. LO har gjentatte ganger slått fast at det er Norsk Transportarbeiderforbund som har organisasjonsretten, og tariffretten på dette området.
Det tyrkiske selskapet Yilport overtok fra 1. februar 2015 drifta av store deler av Oslo havn. Selskapet nekter å inngå tariffavtale med Norsk Transportarbeiderforbund for lossing og lasting av skip. Yilport har nektet både forhandlinger og å møte opp i mekling. Havnearbeidernes arbeid skal erstattes med massivt bruk av streikebryteri, og resultatet blir sosial dumping.
Følg med på nettutgaven av medlemsbladet til Transportarbeiderforbundet, og bloggen til Vegard Holm for oppdateringer.